Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
- Úvod
- Obklady
- Dlažba
- Kámen & Beton
- Mozaiky
- Gayafores BERNA mozaika Marengo 30x30 BRA012
Gayafores BERNA mozaika Marengo 30x30 BRA012
- Kompletní specifikace
Gayafores BERNA mozaika Marengo 30x30 BRA012Skladem400 Kč331 Kč bez DPH
Vlastnosti
| Značka | GAYAFORES |
|---|---|
| Série | BERNA |
| Rozměr | 30x30 cm |
| Materiál | Keramika |
| Charakter | Slinutá, Mrazuvzdorná, Na síti |
| Otěruvzdornost | PEI III |
| Povrch | Mat |
| Použití | Obklad, Dlažba |
| Balení obsahuje | 6.0000 ks |
| Tloušťka | 9.00 mm |
| Hmotnost / ks | 1.6400 kg |
| Balení | 1 ks |
| EAN | 8430615101922 |
| Taric | 69073000 |
| Záruka | 2 roky |

Slinutá dlažba
Natlačením do forem pod vysokým tlakem zůstane v keramické hmotě minimum vzduchových bublin. Následně se vypálí při vysokých teplotách, čímž je výsledný produkt tvrdý, pevný a otěruvzdorný. Zároveň je méně nasákavý. Nachází univerzální použití v interiéru a exteriéru, na stěny i podlahy. Slinutá dlažba je obzvlášť vhodná do vysoce namáhaných prostor jako dlažba či na fasády budov.

Mrazuvzdornost
Mrazuvzdornost je dána mírou nasákavosti dlaždice (tozn., že nenasaje vodu, která by v ní mohla zmrznout). U obkladů pro použití v interiérech není mrazuvzdornost požadována a nasákavost bývá obvykle více než 10 %. Oproti tomu mrazuvzdorné glazované dlaždice mají nasákavost do 3 %. Pro exteriér jsou pak vhodné slinuté dlaždice s nasákavostí nižší než 0,5 %.

Mozaika
Mozaika se skládá z prvků malých rozměrů, jejichž délka hrany obvykle nepřekračuje 100 mm. Jejich spojením - nalepením na vhodný podklad (např. síťovinu či spojením "Joint-point" systémem), vzniká mozaika na síti. Tím je usnadněna práce s ní: k dělení postačí hobby nůž nebo nůžky.
Mozaika na síti je výbornou volbou pro obkládání zaoblených míst. Hodí se i pro obklad van a sprchových koutů. Může být skleněná, kamenná nebo keramická.

Použití glazovaných dlaždic podle otěruvzdornosti:
Stupeň PEI III. – určen pro podlahy vystavené častějšímu znečištění (např. v bytech a v rodinných domech, s výjimkou vstupů; určen pro předsíně, lodžie, balkony, chodby, kuchyně bytů, hotelové pokoje, sanitární a terapeutické místnosti v nemocnicích)

Matný povrch
Matná glazura dlaždice.

Obklad
Dlaždice lze použít pouze k aplikaci na stěny (= jako obkládačka).

Dlažba
Dlaždice vhodná pro pokládku na podlahu (= jako dlažba), zároveň lze použít i pro obklad stěn.




